06.10.2018.

ZAGREB

KINO EUROPA

Varšavska 3 | 01 48 72 888
http://www.kinoeuropa.hr

20,00 - svečano otvorenje (ulaz slobodan)
KONCERT FILMSKE GLAZBE
mješoviti pjevački zbor "CAPPELLA ODAK": "Putovanje filmskom glazbom"

20,45

SUROGAT / Dušan Vukotić / 10’ / 1961.
STARI HRVATSKI REKLAMNI FILMOVI / Hrvatski državni arhiv – Zagreb film / 20’ / 1928. – 1955.
PROFESOR BALTHAZAR - 1. EPIZODA: IZUMITELJ CIPELA / Zlatko Grgić / 09'10" / 1967.
AH, BJEŠE SAMO SAN! / Oktavijan Miletić / 4'40" / 1932.
SPORT U ZAGREBU / Maksimilijan Paspa / 10' / 1937.

PAUZA

22,00
DOKUMENTARNI FILM
DUŠAN VUKOTIĆ – HRVATSKI OSKAROVAC / Silvije Petranović / 55’ / 2011.
BUĆAN – TRIPTIH / Nenad Puhovski / 16’ / 1987.
BOUREK – SLIKA KAO FILM U JEDNOM KADRU / Zoran Pezo / 45' / 2016.
STEĆCI / Bogan Žižić / 17' / 1968.
ZAROBLJENI U STROJU / Leon Rizmaul / 27' / 2018.

00,40
ANIMIRANI FILM
BICIKLISTI / Veljko Popović / 7'20'' / 2018.
BEĆARAC / Zlatko Bourek / 9' / 1966.
TECHNEMENT / Branko Farac / 11ʹ50ʺ / 2018.

01,00
NOVI MEDIJI
TRIP / Marko Meštrović / 10'40'' / 2017.
PARIS PRIPADA NAMA / Damir Radić / 6' / 2016.
NA PLAŽI / Goran Škofić / 24' / 2016.

SISAK

DOM KULTURE
“KRISTALNA KOCKA VEDRINE”

Šetalište Vladimira Nazora 12 | 044 52 74 70
www.domkkv.hr

18,00
DUGOMETRAŽNI IGRANI FILM ZA DJECU
ČAROBNJAKOV ŠEŠIR / Milan Blažeković / 75’ / 1990.

19,30
ANIMIRANI FILM
BIJELA VRANA / Miran Miošić / 9ʹ / 2018.
BOBO / Andrej Rehak / 14ʹ / 2018.
PUŽIĆ SLIKAR / Manuela Vladić-Maštruko / 7ʹ38ʺ / 2018.
PROFESOR BALTHAZAR - 4. EPIZODA : LETEĆI FABIJAN / Zlatko Grgić, Boris Kolar, Ante Zaninović / 10’ / 1967.

20,15
KRATKI IGRANI FILM
NAPAD NA NARODNU BANKU U RIJECI / Mladen Juran / 15' / 2009.
TOČKA ZAREZ / Goran Ribarić / 20' / 2017.

20,30
DUGOMETRAŽNI IGRANI FILM
NE OKREĆI SE, SINE / Branko Bauer / 112’ / 1956.

22,30
DOKUMENTARNI FILM
KOŽA & TOM / Željko Radivoj / 8' / 2004.
VOJIN BAKIĆ / Radovan Ivančević / 12’ / 1970.
ŠKVERSKI KIPAR / Branko Ištvančić / 30’ / 2014.
LEO JUNEK / Bogdan Žižić / 30’ / 2012.

00,00
NOVI MEDIJI
ODESSA/STAIRS/1925/2014 / Dalibor Martinis / 6'30'' / 2014.
RESIDENCY / Ksenija Turčić / 8’50” / 2002.

OTOČAC

KINO OTOČAC

Gacko pučko otvoreno učilište Otočac
Trg Dražena Bobinca 2, Otočac
www.gpou-otocac.hr

18,00
DUGOMETRAŽNI ANIMIRANI FILM ZA DJECU
ČUDNOVATE ZGODE ŠEGRTA HLAPIĆA / Milan Blažeković / 83' / 1997.

19,30
ANIMIRANI FILM
FLIMFLAM / Marko Belić / 8ʹ / 2018.
PUŽIĆ SLIKAR / Manuela Vladić-Maštruko / 7ʹ38ʺ / 2018.
LJUBAV I PRIJEVOZNA SREDSTVA / Draško Ivezić / 14' / 2014.
PROFESOR BALTHAZAR - 5. EPIZODA : MAESTRO KOKO / Zlatko Grgić, Boris Kolar, Ante Zaninović / 8' / 1967.

20,00
KRATKI IGRANI FILM
U IME JAGODE, ČOKOLADE I DUHA SVETOGA / Karla Lulić / 20' / 2018.
LJUBAV (AMOR) / Ante Babaja / 8'42'' / 1963.

20,30
DOKUMENTARNI FILM
SVE JE BIO DOBAR SAN / Branko Ištvančić / 80’ / 2016.
DJECA NAŠE LJUBAVI / Šime Strikoman / 30’ / 2018.

22,30
DUGOMETRAŽNI IGRANI FILM
PLAVI 9 / Krešo Golik / 95’ / 1950.

00,00
ANIMIRANI FILM
PARANOJA PARANOJE / Katarina Jukić / 4ʹ56ʺ / 2018.
EXODUS / Martina Lexi Vizec / 5ʹ58ʺ / 2018.
SVAKI JE DAN ZA SEBE, SVI ZAJEDNO NIKAD / Goran Trbuljak / 7’ / 2002.

ŠIBENIK

GRADSKA KNJIŽNICA “JURAJ ŠIŽGORIĆ”

Poljana 6, 22000 Šibenik | 022 201 280
www.knjiznica-sibenik.hr

18,00
DUGOMETRAŽNI IGRANI FILM ZA DJECU
VUK SAMOTNJAK / Obrad Glušević / 83 / 1972.

19,30
ANIMIRANI FILM
PREHLAĐENI VUK / Ivana Guljašević / 4’ / 2016.
BOBO / Andrej Rehak / 14ʹ / 2018.
VELIKI PROVOD / Milan Trenc / 6’30’’ / 1990.
PROFESOR BALTHAZAR - 6. EPIZODA : MARTIN NA VRHU / Zlatko Grgić, Boris Kolar, Ante Zaninović / 8' / 1967.

20,00
KRATKI IGRANI FILM
U IME JAGODE, ČOKOLADE I DUHA SVETOGA / Karla Lulić/ / 20' / 2018.

20,30
DOKUMENTARNI FILM
NEŽELJENA BAŠTINA / Irena Škorić / 100’ / 2016.

21,45
DUGOMETRAŽNI IGRANI FILM
TAJNA NIKOLE TESLE / Krsto Papić / 106’ / 1980.

23,30
DOKUMENTARNI FILM
DJECA NAŠE LJUBAVI / Šime Strikoman / 30’ / 2018.
LJUDI S NERETVE / Obrad Gluščević / 15' / 1966.

00,15
ANIMIRANI FILM
EUTANAZIJA / Joško Marušić / 5ʹ06ʺ / 2018.
POŽUDA / Irena Jukić Pranjić / 7min / 2014.
ZNATIŽELJA / Borivoj Dovniković-Bordo / 8’48’’ / 1966.

NOVA GRADIŠKA

PUČKO OTVORENO UČILIŠTE “MATIJA ANTUN RELKOVIĆ”

Ulica Matije Antuna Relkovića 4 | 035 331 010
www.poumar-ng.hr

18,00
ANIMIRANI FILM
KRILA ZA KROKODILA / Ivana Guljašević / 4’40’’ / 2018.
PROFESOR BALTHAZAR - 3. EPIZODA: HORACIJEV USPON I PAD / Zlatko Grgić, Boris Kolar, Ante Zaninović / 09'10'' / 1967.
BIJELA VRANA / Miran Miošić / 9ʹ / 2018.

18,30
DUGOMETRAŽNI IGRANI FILM ZA DJECU
SINJI GALEB / Branko Bauer / 91’ / 1953.

20,00
DOKUMENTARNI FILM
DUŠAN VUKOTIĆ – HRVATSKI OSKAROVAC / Silvije Petranović / 55’ / 2011.
LIGA DŽENTLEMENA / Silvio Mirošničenko / 60' / 2016.

22,00
KRATKI IGRANI FILM
PRESA / Bogdan Žižić / 20’ / 1981.

22,30
DOKUMENTARNI FILM
BOUREK – SLIKA KAO FILM U JEDNOM KADRU / Zoran Pezo / 45' / 2016.
SPALJENO SUNCE / Petar Krelja / 51' / 2001.
DODIR STOPALA, DODIR RUKE / Ivona Biočić Mandić / 20' / 2009.

DUBROVNIK
5.10.2018., PETAK

KINEMATOGRAFI DUBROVNIK
DVORANA VISIA

Poljana Paska Miličevića 4 | 020 417 107
www.kinematografi.org

18,00
DUGOMETRAŽNI ANIMIRANI FILM ZA DJECU
ČUDESNA ŠUMA, Milan Blažeković i Doro Vlado Hreljanović, 85’,1986.

19,30
ANIMIRANI FILM
BOBO / Andrej Rehak / 14ʹ / 2018.
PUŽIĆ SLIKAR / Manuela Vladić-Maštruko / 7ʹ38ʺ / 2018.
PROFESOR BALTHAZAR - 2. EPIZODA: HANIBALOVE ALPE / Zlatko Grgić, Boris Kolar, Ante Zaninović / 09'10'' / 1967.
VUČJE IGRE / Jelena Oroz / 4ʹ43ʺ / 2015.
PALČIĆ / Milan Blažeković / 11'15''/ 1980.

20,30
DOKUMENTARNI FILM
MELODIJE 1000 OTOKA /Maks Osvatič / 1’17’’ / 1932.
NA PLAVOM JADRANU / Maksimilijan Paspa / 17’13’’/ 1936.

21,00
KRATKI IGRANI FILM
POHANCI / Ivan Mokrović / 25' / 2017.
ŽIRI / Ante Babaja/ 14' / 1962.

22,00
DOKUMENTARNI FILM
DUM SPIRO SPERO / Pero Kvesić / 52' / 2016.
AZ, BRANKO PRIDIVKOM FUČIĆ / Bernardin Modrić / 12' / 2016.

23,15
DUGOMETRAŽNI IGRANI FILM
IDU DANI / Fadil Hadžić / 90', 1970.

00,45
ANIMIRANI FILM
EUTANAZIJA / Joško Marušić / 5ʹ06ʺ , 2018.

01,00
NOVI MEDIJI
NA PLAŽI / Goran Škofić / 24' / 2016.